Zapraszamy na polsko-słowackie warsztaty kulinarne

Polsko-słowackie, plenerowe warsztaty kulinarne „Ocalić od zapomnienia” odbędą się w naszej szkole 28 i 29 września 2018 r.  Mieszkańców zapraszamy szczególnie na degustację, która odbędzie się w sobotę  (29.09) o godzinie 11.00.

Warsztaty są efektem wieloletniej współpracy Limanowej i Dolnego Kubina. 

W programie warsztatów będą:
-pokazy przyrządzania potraw z pogranicza polsko-słowackiego,
-praktyczne porady,
-degustacja.

Podczas spotkania zorganizowanego z udziałem kół gospodyń, seniorów i młodzieży dokumentowane będą  tradycyjne sposoby wykorzystywania potraw regionalnych. Materiały te zostaną następnie zamieszczone w internetowej bazie potraw regionalnych, a także udostępnione w formie tradycyjnej publikacji dystrybuowanej po polskiej i słowackiej stronie granicy. 

Skip to content