Wycieczka do Krynicy i Kamiannej

24 września 2018 r. uczniowie klas: 2a, 2b i 3a z wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę. 

Oto jak relacjonuje wyjazd pani Maria Hejmej: „Nie zniechęciła nas deszczowa aura. Pierwszym punktem naszej wycieczki była miejscowość Kamianna i pszczela Pasieka  „Barć”, w której spotkaliśmy się z „łagodnymi pszczołami”, zobaczyliśmy pasiekę, skansen uli, dawną cerkiew prawosławną. Wzięliśmy udział w warsztatach wyrobu świec woskowych, a na zakończenie spróbowaliśmy  regionalnego miodu.”

Następnie dzieci udały się do Krynicy Zdroju –„Perły Polskich Uzdrowisk”, która dzięki wspaniałemu położeniu w Beskidzie Sądeckim i bogactwu atrakcji jest idealnym miejscem dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych turystów. Wyprawę rozpoczęli od Góry Parkowej, na którą wjechali terenową kolejką. Na szczycie mogli podziwiać otaczające ich góry. Odwiedzili także główny deptak z budynkami m. in.: Pijalni Wody Mineralnej, Domu Zdrojowego i Starych Łazienek.

Po zwiedzaniu Krynicy wycieczka przejechała widokową drogą prowadzącą przez Popradzki Park Krajobrazowy. Na chwilę zatrzymała się w Muszynie Zdroju, gdzie na świeżym powietrzu znajdują się ciekawe ogrody sensoryczne.

Skip to content