Prośba do rodziców i uczniów – pilne

Szanowni Rodzice i Uczniowie! W szkołach publicznych, podstawowych i gimnazjum od roku szkolnego 2015/2016 funkcjonuje rządowy program finansujący podręczniki szkolne. Polega on na tym, że szkoła otrzymuje dotacje, za które kupuje podręczniki, mające służyć uczniom przez kolejne trzy lata.  Uczniowie z poszczególnych roczników pożyczają podręczniki na okres roku szkolnego, a następnie je oddają, żeby mogli z nich korzystać młodsi koledzy i koleżanki. 

Niestety stan podręczników (zakupionych rok temu), które zostały zwrócone w tym roku jest katastrofalny. Wiele z nich jest znacznie zniszczona, kartki są powyrywane, okładki obstrzępione, niektóre były zalane płynem. Pomimo licznych apeli książki rzadko były oprawione, a co za tym idzie zabezpieczone przez zniszczeniem.

Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, że młodsze dzieci dostają podręczniki, które w dużym stopniu nie nadają się do użytku, a na pewno nie zachęcają do nauki.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 zwraca się z gorącą prośbą do Rodziców i Uczniów o przesyłanie propozycji rozwiązania tego problemu.

W jaki sposób osoby nieszanujące mienia publicznego powinny być ukarane? Jakie powinny ponieść konsekwencje? Czy uważacie Państwo, że wystarczy obniżenie stopnia z zachowania czy konieczne jest obciążenie finansowe takich osób?

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia prosimy kierować na maila szkoły zssnr4l-wa3@wp.p lub profil szkolny na Facebooku.

Z góry dziękujemy za pomoc. Będziemy niezmiernie zobowiązani!

Skip to content