Dzień Dziecka w Łososinie Górnej

Można powiedzieć, że Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej to już tradycja. W tym roku odbył się on w sobotę 2 czerwca. Z racji pięknej pogody impreza miała miejsce obok szkolnego „Orlika”. Organizatorami festynu byli Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej, Rada Rodziców ZSP nr 4 oraz Caritas Parafialny.

Słoneczna pogoda i wspaniałe atrakcje przyciągnęły licznych mieszkańców, którzy przybyli na festyn całymi rodzinami. Otwarcia festynu dokonał Dyrektor ZSP nr 4 Albert Golonka wraz z wicedyrektor Dorotą Atłas. Na początku Dyrekcja przywitała zaproszonych gości: panią Urszulę Nowogórską, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Burmistrza Miasta Limanowa pana Władysława Biedę, przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantę Juszkiewicz wraz z radnymi Wiesławem Sędzikiem i Janem Winiewskim, wicewójta gminy Limanowa Mariana Mąkę, Stanisława Młyńskiego przewodniczącego Rady Gminy Limanowa, Zuzannę Kolawę radną gminy i sołtysa wsi Koszary, ks. proboszcza parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych Kazimierza Fąfarę.

Na dzieci czekał dzień pełen niespodzianek.  Brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, meczach piłki nożnej i siatkowej, zjeżdżały na dmuchanych zjeżdżalniach, wspinały się na ściance. Dużą atrakcję stanowiły przejażdżki na koniach huculskich z Gospodarstwa Agroturystycznego i stadniny koni huculskich – państwa Teresy i Zbigniewa Hojdów z Załpy

Prowadzące piknik pani Małgorzata Witkowska oraz Dorota Atłas rozpoczęły od wręczenia nagród przedszkolakom, które wzięły udział w konkursie plastycznym „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, zorganizowanym przez naszą szkołę. Był on adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym, uczęszczających do limanowskich przedszkoli. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 5 przedszkoli, z których ogółem wpłynęło 120 prac. Celem zorganizowanego konkursu było rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci, prezentacja twórczości przedszkolaków oraz promowanie zdrowego stylu życia. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną inwencją twórczą, zarówno w zakresie interpretacji tematu, jak i różnorodności technik. Nagrody i wyróżnienia przyznano w czterech kategoriach wiekowych: dzieci 3-letnie, 4-letnie, 5-letnie, 6-letnie. Oceny prac dokonała komisja w składzie: p. Wiesława Frączek, p. Jolanta Pawlik, p. Dorota Piórkowska – Zięba.

LAUREACI KONKURSU – Dzieci 3-letnie: I miejsce – Anna Zimniewska, II miejsce – Witold Kędroń, III miejsce – Szymon Rosiek. Wyróżnienia: Natalia Jędrzejek, Joanna Oleksy, Michał Włodarczyk. Dzieci 4-letnie: I miejsce – Maja Kożuch, II miejsce – Marcelina Pietrona, III miejsce – Natalia Banat. Wyróżnienia: Julita Zelek, Laura Dutka, Karolina Biernat. Dzieci 5-letnie: I miejsce – Alicja Rosiek, II miejsce – Emilia Ptaszek, III miejsce – Malwina Krajewska. Wyróżnienia: Alicja Golonka, Monika Pławecka, Anna Jędrzejek, Zuzanna Dębska. Dzieci 6-letnie: I miejsce – Karolina Rams, II miejsce – Izabela Garncarczyk, III miejsce – Wiktoria Grzelak. Wyróżnienia: Wiktoria Wilczek, Amelia Chudy, Mateusz Leśniak, Julita Kędroń.

Zgromadzeni mieli również okazję do podziwiania talentów muzycznych naszych uczniów. Aleksandra Gołuszka i Łucja Guzik z kl.1a wykonały utwór na skrzypce: wariacje na temat utworu „Panie Janie”, ”Rockowe Dziewczyny” z kl. 3a śpiewały ”Drzwi do kariery”, „Na raz , na dwa” , Zespół „Iskierki”z kl.3a zatańczył z pomponami, Zespoł „Nutki” z kl.3b zaśpiewał „Mój mały pies”, swoje talenty pokazał też Zespół „Girls Dance „ z kl.3b, a Magda Kociołek i Kinga Franczak zaprezentowały swoje wokalne możliwości. Nad oprawą muzyczną czuwał jak zawsze pan Wojciech Dudek.

Na festynie zaprezentowali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej.  Duże wrażenie, jak zawsze, wywarł na wszystkich pokaz Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate pod wodzą pana Zbigniewa Golińskiego.

Kulminacyjnym punktem imprezy okazała się loteria fantowa, w której wygrane były bardzo atrakcyjne m.in dwa rowery. Środki finansowe z loterii zostaną przeznaczone na pomoc ciężko chorej uczennicy z naszej szkoły. Sprzedaż losów był koordynowany przez panią Czesławę Jonak, panią Genowefę Szewczyk i pana Stanisława Zapałę.

Organizatorzy nie zapomnieli też o atrakcjach dla ciała, wszyscy chętni mogli wziąć udział we wspólnym grillowaniu. Kiełbaski z grilla zapewniło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Laskopol” Haliny i Romana Dudków. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej przygotowały przysmaki wg zdrowych, tradycyjnych przepisów, a Rada Rodziców upiekła pyszne ciasta.

Składamy serdeczne podziękowania dla SPONSORÓW:

 • Urszula Nowogórska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego
 • Senator Jan Hamerski
 • Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda
 • Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan
 • Ks. Kazimierz Fąfara proboszcz Parafii Łososina Górna
 • Janusz Etgens i Małgorzata Obrzut Delikatesy Centrum w Łososinie Górnej
 • Wiesław Sędzik Radny Miasta Limanowa
 • Stanisław Młyński Przewodniczący Rady Gminy Limanowa
 • Zuzanna Kolawa Sołtys i Radna Gminy
 • Bank Spółdzielczy w Limanowej
 • Gold Drop Limanowa
 • Piotr Kondys Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Drekon”
 • M. Bieda,
 • W. Opioła „Kajet”
 • Krzysztof Iwan „Fis-Kuz”
 • Emiter Limanowa
 • Paweł Michura „Midrew”
 • Mleczarnia Łososina Górna
 • Mieczysław Joniec „Joniec”
 • Roman Dudek „Laskopol”
 • Jacek Włodarczyk „Gol”
 • Marek Czamara,
 • Józef Hajdyła,
 • Jan Pytel „Instar”
 • „Maspex”
 • Tymbark
 • Wojak Eugeniusz „Wolimex”
 • Elżbieta i Witold Koza „Rem-Sam”
 • Kamila Kuczaj „Madison-Centrum Języków Obcych”
 • Firma „KORAL”
 • Maciej Giza „Blach-Dach”
 • Robert Jonak „Studio Video Oscar”
 • Zbigniew Szewczyk „Doratex”
 • Tomasz Wajda „Mechanika-Diagnostyka-Pojazdowa”
 • Paweł Dudek „bdART”
 • Firma „Bogmar”
 • Caritas Parafii Łososina Górna
 • Rada Rodziców przy Przedszkolu Nr 4 w Limanowej
 • Mirosław Twaróg Prezes LKS „Płomień” Limanowa
 • LKS „Płomień Limanowa”
 • Koło Gospodyń Wiejskich
 • Siostra Anna Zarzeka
 • Państwo Marta i Maciej Zaremba „Jubiler i Zakład Złotniczy”
 • Pan Michał Ludwiczek
 • Państwo Stanisława i Jerzy Rosiek
 • Państwo Maria i Jan Bubula
 • Państwo Maria i Adam Guzik
 • Państwo Monika i Krzysztof Zimniewscy
 • Lidia Krajewska Radca Prawny
 • Paweł Bzinkowski Asystent Senatora RP
 • Józef Barabasz
 • Zofia Kęska
 • Krzysztof Kociołek
 • Daniel Łącki

Dziękujemy rodzicom za pomoc przy organizacji, w szczególności paniom – Marii Guzik, Jolancie Banach, Katarzynie Gaik, Patrycji Furtak, Małgorzacie Wiewiórskiej-Giza, Beacie Kolawie, Małgorzacie Jonak, Renacie Dudek, Agacie Kęsce oraz Beacie Ptaszek!

Dziękujemy nauczycielom i pracownikom szkoły za okazaną pomoc, w szczególności pani Halinie Ryś i panu Andrzejowi Janikowi!

Dziękujemy chłopcom z klasy 3 Ga!

Wszystkim ludziom dobrej woli,  bez których ta impreza by się nie udała oraz uczestnikom festynu serdecznie dziękujemy!

Skip to content