Bajtek w finale Bajdurka

Wspaniale zaprezentowali się młodzi aktorzy Grupy Teatralnej „Bajtek” 12 czerwca 2018 r. w finale 33. Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”.

Na scenie Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu pojawiło się osiem  spośród 24 najlepszych grup teatralnych Małopolski wyłonionych w drodze kwalifikacji. Dzieci na scenie występują przez trzy dni, a uroczyste zakończenie odbędzie się w czwartek.

„Bajdurek” jest największą doroczną imprezą w Małopolsce, będącą prezentacją i przeglądem dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych województwa. W finale „Bajdurka” nie ma miejsc, sukcesem dla grupy jest samo dostanie się do finału i możliwość wystąpienia jako jedna z najlepszych grup teatralnych Małopolski na scenie MCK „Sokół” w Nowym Sączu

Jury w składzie Włodzimierz Jasiński – aktor Teatru STU i Groteska, pedagog Studia Aktorskiego Teatru STU, reżyser spektakli dla dzieci oraz Jacek Milczanowski – aktor niezależny, reżyser, autor, scenograf, po obejrzeniu spektaklu „Ważna sprawa” pochwalili nas za: świetny scenariusz, dobór tematu,  połączenie wierszy i ruchową ich interpretację, grę aktorską, bardzo dobrą dykcję, zdyscyplinowanie, żywiołowość, pomysłową, minimalistyczną i  odpowiednio dobraną do scenariusza scenografię. Dziękujemy!

Grupę prowadzą: Danuta Ługowska i Jadwiga Kazana.

Skip to content