XXV Wojewódzki Przegląd-Konkurs „Bliżej świata”

8 – osobowa drużyna z klasy 3 Ga wzięła dziś udział w XXV Wojewódzkim Przeglądzie-Konkursie „Bliżej świata”, który odbył się w Krakowie. Konkurs trwa przez dwa dni i jest pod patronatem Wojewody Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty i Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. 

W tym roku tematem przewodnim konkursu były „Długie i krótkie historie z różnych stron świata”. Uczniowie zaprezentowali krótką sztukę teatralną w języku angielskim napisaną przez nauczycielkę ZSP nr 4 – Ewę Binek. Scenariusz opowiadał o problemach 7 kontynentów, w których role wcielili się młodzi aktorzy. Magdalena Kociołek grała rolę uczennicy przygotowującej się do olimpiady z geografii, Piotr Majerski jako kowboj reprezentował Amerykę Północną, Aleksandra Raczek poruszała problemy Czarnego Lądu, Kinga Franczak grała naukowca z Antarktydy, Gabriela Mucha mówiła o problemach Australii, Agnieszka Jankowska zagrała Europę, Jakub Dudek jako meksykański diler narkotyków reprezentował Amerykę Południową, a Kamil Matyszczak był muzułmaninem z Bliskiego Wschodu. 

W finale sztuki Magda, Kinga i Agnieszka zaśpiewały piosenkę Michaela Jacksona „Heal the world”. Na twarzach jury widać było emocje podczas całego przedstawienia co rokuje dobrze dla wyniku, na który niestety trzeba chwilę poczekać. 

Trzymajcie kciuki!

Skip to content