XXV Wojewódzki Przegląd-Konkurs “Bliżej świata”

8 – osobowa drużyna z klasy 3 Ga wzięła dziś udział w XXV Wojewódzkim Przeglądzie-Konkursie “Bliżej świata”, który odbył się w Krakowie. Konkurs trwa przez dwa dni i jest pod patronatem Wojewody Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty i Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. 

W tym roku tematem przewodnim konkursu były “Długie i krótkie historie z różnych stron świata”. Uczniowie zaprezentowali krótką sztukę teatralną w języku angielskim napisaną przez nauczycielkę ZSP nr 4 – Ewę Binek. Scenariusz opowiadał o problemach 7 kontynentów, w których role wcielili się młodzi aktorzy. Magdalena Kociołek grała rolę uczennicy przygotowującej się do olimpiady z geografii, Piotr Majerski jako kowboj reprezentował Amerykę Północną, Aleksandra Raczek poruszała problemy Czarnego Lądu, Kinga Franczak grała naukowca z Antarktydy, Gabriela Mucha mówiła o problemach Australii, Agnieszka Jankowska zagrała Europę, Jakub Dudek jako meksykański diler narkotyków reprezentował Amerykę Południową, a Kamil Matyszczak był muzułmaninem z Bliskiego Wschodu. 

W finale sztuki Magda, Kinga i Agnieszka zaśpiewały piosenkę Michaela Jacksona “Heal the world”. Na twarzach jury widać było emocje podczas całego przedstawienia co rokuje dobrze dla wyniku, na który niestety trzeba chwilę poczekać. 

Trzymajcie kciuki!