Sukcesy na Dniu Języka Angielskiego w ZSP nr 1 w Limanowej

Już po raz trzeci Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 organizował serię konkursów pod nazwą „Dzień Języka Angielskiego”. Jak dotąd, za każdym razem naszym uczniom udawało się zajmować wysokie miejsca, nie inaczej było dziś. 

Konkurs składał się z trzech części: konkursu plastycznego, translatorskiego oraz piosenki anglojęzycznej i miał na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat Wielkiej Brytanii. 

Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia historii oraz geografii Zjednoczonego Królestwa, nie zabrakło także ciekawostek, które znaleźli uczniowie klas gimnazjalnych z ZSP nr 1 w ramach projektu gimnazjalnego. Następnie jury i publiczność miała przyjemność wysłuchać 11 utworów, które wykonywali uczniowie z czterech miejskich szkół. Po konkursie karaoke jury udało się na obrady, w międzyczasie grupa teatralna z naszej szkoły przedstawiła sztukę „Heal the world”, mówiącą o problemach współczesnego świata.

Ostatecznie nasi uczniowie zostali nagrodzeni w każdym z konkursów!

W konkursie plastycznym – Aleksandra Michalik z 7a zajęła III miejsce, a Zuzanna Jonak z 6b została wyróżniona.

W konkursie translatorskim II miejsce zajęła Oliwia Kokot z 2Ga, tłumacząc wiersz Thomas’a Love Peacock’a „Mr. Cypress’s Song in Ridicule of Lord Byron” .

W konkursie piosenki Kinga Franczak zajęła miejsce I, a Magdalena Kociołek miejsce III.

Opiekę nad uczniami sprawowała pani Ewa Binek. Pomocą przy przygotowaniu piosenek służył pan Wojciech Dudek.

Gratulujemy!

Skip to content