Akademia z okazji 227.Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

8 maja uczciliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mimo, że minęło od tych wydarzeń wiele lat to nadal zajmują one w naszej świadomości ważne miejsce.

Uroczysta akademia przygotowana została przez uczniów klasy 5a pod opieką pani Joanny Głabuś-Chowaniec oraz przez członków szkolnej orkiestry pod kierunkiem pana Wojciecha DudkaRozpoczęła się ona od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowegoNastępnie głos zabrał Dyrektor ZSP nr 4 pan Albert Golonka. Przypomniał, że obowiązkiem nas wszystkich jest pielęgnowanie pamięci o twórcach nowoczesnej konstytucji, a co za tym idzie praworządności. 

Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie, zaraz po konstytucji amerykańskiej. Stanowiła ona swoisty dowód na to, że Polska weszła na drogę naprawy ustroju oraz wzmocnienia władzy państwowej. 

Uczniowie, występujący na akademii, słowem i pieśnią przybliżyli  wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.  Wrażenie robiły, specjalnie na tą uroczystość wypożyczone, stroje oddające ducha epoki. Następnie uczniowie klasy 5a zadziwili wszystkich  pięknym wykonaniem poloneza, uwiecznionym na filmie:

Dziękujemy!

Skip to content