Młodzież zapobiega pożarom – etap powiatowy

9 kwietnia 2018 r. Kacper Ludwiczek oraz Aleksandra Raczek walczyli w powiatowym etapie Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się w Dobrej. Zarówno Kacprowi (2 pkt.), jak i Oli (4 pkt.) zabrakło bardzo niewiele, żeby przejść do etapu odpowiedzi ustnych. Pierwsze 4 osoby przechodziły dalej, nasi uczniowie zajęli pozycję piątą. 

Do konkursu tradycyjnie przygotowywała uczniów pani Zofia Pachut, która podkreśla, że pytania z roku na rok są coraz trudniejsze i bardzo szczegółowe. Zarówno Kacper, jak i Ola opanowali dużo materiału i mają naprawdę sporą wiedzę w tym temacie. Zabrakło zwyczajnie odrobiny szczęścia.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy on popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej historii i tradycji ruchu strażackiego oraz znajomości przepisów przeciwpożarowych.

Uczestnikom i opiekunowi GRATULUJEMY! Mamy nadzieję, że Kacper pokaże na co go stać za rok!

Skip to content