XV Powiatowy Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego

15 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej odbył się XV Powiatowy Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…”. Naszą szkołę reprezentowali Julia Golonka z 3Ga oraz Michał Giza z 6b. Ich opiekunem merytorycznym była pani Małgorzata Rychlewska.

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Limanowski Jan Puchała. Konkurs rozstrzygnął się w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i gimnazja.

O wygraną walczyło 38 osób, które oceniało jury w składzie: dr Katarzyna Pławecka – pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, ksiądz Andrzej Wanat – proboszcz parafii w Laskowej oraz Piotr Gryźlak – kierownik działu marketingu i promocji Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Michał Giza recytował „O miłości”, Julia Golonka wybrała „Do uczniów moich”. Konkurencja była jednak tak duża, że nasi uczniowie nie otrzymali żadnych laurów, ale za to zdobyli nowe doświadczenie, które przyda im się na pewno w przyszłości.

Skip to content