Spotkanie ze śpiewaczką Opery Wrocławskiej

W piątek 2,03,2018 klasa 2a miała okazję spotkać się ze śpiewaczką Opery Wrocławskiej.  Pani Jadwiga Postrożna wywodzi się z Limanowej. Swoją karierę muzyczną zaczynała od zespołu Limanowianie i orkiestry Echo Podhala. Następnie śpiewała w chórze Canticum Jubilaeum pod dyrekcją Marka Michalika. Studia wokalne na Akademii Muzycznej we Wrocławiu ukończyła pod kierunkiem prof.Tadeusza Pszonki. Jest laureatką konkursów wokalnych w Polsce i za granicą. Oprócz pracy w operze często koncertuje w Polsce oraz po za jej granicami. Prowadzi zajęcia z emisji głosu dla dorosłych i dzieci. Do nas przybyła zaproszona przez naszego ucznia Krzysia Wilczka.

Na spotkaniu przybliżyła naszym uczniom czym jest opera, jakie instrumenty znajdują się w orkiestrze, jak się robi przedstawienie operowe oraz na czym polega praca śpiewaczki operowej. Śpiew operowy, który przedstawiła Pani Jadwiga zadziwił wszystkie dzieci, że można tak głośno śpiewać bez mikrofonu. Pierwszy utwór wykonany dla naszych uczniów to była Aria Cherubina z opery Wesele Figara W. A. Mozarta, kolejnym był utwór „Usta milczą dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka” Franza Lehara.
Po spotkaniu dzieci wręczyły kwiaty, w podziękowaniu za spotkanie oraz zaśpiewały piosenkę.

Serdecznie dziękujemy!

Skip to content