Spotkanie z dietetykiem

W ramach edukacji zdrowotnej w dniu 07.03.2018 r. będzie zorganizowana dla uczniów klas 7 oraz gimnazjalnych prelekcja dietetyka w zakresie zdrowego żywienia dotycząca między innymi komponowania śniadań do szkoły. Prelekcja zostanie wzbogacona degustacją przygotowanych przez uczniów propozycji na śniadanie do szkoły. Każda klasa jest zobowiązana do przygotowania takich propozycji, które następnie oceni Pani dietetyk. Mile widziana jest różnorodność, uwzględniająca preferencje uczniów( kanapki z razowym pieczywem, owoce, sałatki, warzywa, słodkie przekąski domowej roboty bez cukru itp.).

Prosimy rodziców o zaangażowanie się i pomoc młodzieży w skomponowaniu zdrowych propozycji śniadań do szkoły. Klasy, które przygotują najsmaczniejsze, ciekawie i prawidłowo skomponowane propozycje, ocenione pozytywnie przez Panią dietetyk, będą mogły w uzgodniony z Dyrekcją dzień zorganizować Kiermasz Zdrowych Śniadań i sprzedawać je na terenie szkoły, a dochód wykorzystać na cele klasowe lub charytatywne.

/J.Głabuś-Chowaniec/

Skip to content