Agnieszka Jankowska wygrywa wojewódzki konkurs o Marii Skłodowskiej-Curie

21 marca Agnieszka Jankowska wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie – Polscy Laureaci Nagrody Nobla, który po raz trzeci organizowany był przez Prywatną Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 i Prywatne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była Marii Skłodowskiej – Curie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Towarzystwa Marii Skłodowskiej – Curie w Hołdzie oraz Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz partnerstwem Miasta Krakowa.

Cel, jaki przyświecał organizatorom, to przede wszystkim przybliżenie dzieciom i młodzieży sylwetki wybitnej Polki, noblistki, a także jej niezwykłych dokonań w dziedzinie nauki. 

Agnieszka wyjątkowo dobrze wcieliła się w rolę Marii. Nie było to jednak proste zadanie. Chcąc zrozumieć dokładnie jakie emocje kierowały noblistką, Agnieszka przeczytała wiele książek jej poświęconych, m.in. autobiografię oraz biografię napisaną przez córkę Marii. 

Gratulujemy Agnieszce i pani Małgorzacie Rychlewskiej, która pomogła jej w przygotowaniach do konkursu!

Skip to content