Uczniowie Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku szkolą naszych gimnazjalistów

Odwiedzili nas dzisiaj (8.02) przedstawiciele Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku (http://www.zstymbark.pl/).

Maturzyści, laureaci prestiżowego I Powiatowego Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, pod kierunkiem nauczycieli, pani pedagog Małgorzaty Kulig i pana Józefa Banacha, zaprezentowali swoją szkołę oraz przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 

Warto sobie uświadomić, że pierwszej pomocy może udzielić każdy. Nie jest do tego niezbędne wykształcenie medyczne czy ukończenie wielogodzinnych kursów. Wiedza z zakresu pierwszej pomocy zawiera podstawy niezbędne do określenia stanu osoby poszkodowanej, a praktyczne działanie obejmuje kilka prostych do wykonania czynności.  Nasza natychmiastowa reakcja może uratować komuś życie!

Nasza młodzież chętnie uczestniczy w podobnych zajęciach i jest gotowa nieść pomoc w każdej sytuacji.

Dziękujemy!

Skip to content