ZSP nr 4 najlepszą szkołą w powiecie

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej został uznany za najlepszą szkołę w powiecie limanowskim w VIII edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

Na podstawie analizy sprawozdań uczestników konkursu Zespół Jury (składający się z przedstawicieli: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) postanowił przyznać miejsca w Konkursie. Nasza szkoła zajęła nie tylko pierwsze miejsce w powiecie, ale też 42 miejsce na 343 szkoły podstawowe z terenu Małopolski, które przystąpiły do konkursu. 60 szkół nie zostało ocenionych ze względu na niedopełnienie wymagań. W związku z wyróżnieniem delegacja naszej szkoły w składzie Kacper Ludwiczek, Filip Golonka i Karol Gołuszka z klasy 5a wraz z panem Michałem Ludwiczkiem oraz panem dyrektorem Albertem Golonką, brała dziś (13.12.17) udział w uroczystym podsumowaniu Konkursu w Sali Audytoryjnej ICE Kraków Congress Centre w Krakowie. 

Konkurs „Odblaskowa Szkoła” trwał przez trzy miesiące. W jego ramach uczniowie przygotowywali gazetki informacyjne, projektowali odblaski, wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa, którą wygłosili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, brali udział w konkursie plastycznym oraz konkursie wiedzy o ruchu drogowym. Dzięki akcji, uczniowie mieli okazję spotkać się z profesjonalnymi ratownikami z Auto Moto Klubu z Limanowej, którzy uczyli jak prawidłowo wykonać reanimację oraz jak zachować się w czasie wypadku. Rodzice również zostali zaznajomieni z tematyką akcji. Podczas pierwszej w tym roku szkolnym wywiadówki, pani Zofia Pachut przeprowadziła prelekcję pod tytułem: „Bezpieczeństwo na drodze”. Poruszone zostały zagadnienia dotyczące widoczności pieszych z odblaskami i bez, a także zapinania pasów przez wszystkich pasażerów.

W czasie trwania akcji wszyscy uczniowie szkoły podstawowej otrzymali kamizelki odblaskowe i odblaski, dzięki którym będą bezpieczniejsi podczas jesiennych powrotów do domu.
Sponsorami akcji „Odblaskowa Szkoła”, którym serdecznie dziękujemy byli:
Bank Spółdzielczy w Limanowej
Firma MIDREW
Zarządu Powiatu Limanowskiego
Agencja reklamowa BDART
Tesco
Limatur

Szkolnym koordynatorem Konkursu była pani Zofia Pachut, której energia i zapał były kołem zamachowym całej akcji. Nad całym projektem czuwał pan dyrektor Albert Golonka, który chętnie włączał się we wszystkie działania służące poprawie bezpieczeństwa uczniów.

Mamy nadzieję, że podjęte przez naszą szkołę działania w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” przyczynią się do zachowania większego bezpieczeństwa naszych uczniów w drodze do i ze szkoły.

 

 

Skip to content