Konkursy Państwowej Straży Pożarnej

Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w konkursach organizowanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej:  „I ty możesz uratować czyjeś życie”(konkurs kalendarzowy), „Bezpieczeństwo w Twoim otoczeniu zależy od Ciebie (konkurs plastyczny), „Potrafię alarmować straż pożarną (konkurs na plakat), „Żywioły i ludzie” (konkurs na spot filmowy).

Głównym zadaniem konkursów jest popularyzacja wśród uczniów umiejętności zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia, pogłębienia wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z żywiołami oraz możliwościach ochrony przed nimi oraz jak prawidłowo zgłosić zdarzenie w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie z zapałem przyłożą się do zadań konkursowych i powalczą o nagrody.

Skip to content