Betlejemskie Światło Pokoju i wspólny opłatek

„W Tobie jest światło” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już po raz dwudziesty siódmy harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Dzisiaj Światełko po raz pierwszy zawitało w progi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej. Przynieśli je do nas harcerze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 pod opieką pani wicedyrektor dh. pwd. Grażyny Nowak

„Światło” to znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Od dziś świeci się w naszej szkole oraz w kościele parafialnym w Łososinie Górnej pw. Wszystkich Świętych. Każdy kto zechce mieć „Światło” w swoim domu może odpalić je u nas w szkole lub kościele. 

W ten sam dzień odbył się także szkolny Opłatek, na którym zostały zaprezentowane jasełka przygotowane przez uczniów z Grupy Teatralnej „Bajtek” pod kierunkiem Danuty Ługowskiej i Jadwigi Kazany. Następnie wszyscy połamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Na zakończenie odbyło się wspólne kolędowanie.

 

Skip to content