Akcja szkolnego koła Caritas

Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem. 

W związku z tym szkolne koło Caritas, pod opieką pana Janusza Matrasa przeprowadziło doroczną akcję charytatywną. Uczniowie naszej szkoły zachęcali kupujących w lokalnych sklepach do podzielenia się produktami, a następnie roznosili paczki do rodzin w potrzebie.

Pragniemy gorąco  podziękować wszystkim tym, którzy potrafili podzielić się żywnością z potrzebującymi!

 

Skip to content