Wędrowny teatrzyk w klasach pierwszych

19 października 2017 r. klasa 1a i 1b gościła panią Barbarę Wysowską, bibliotekarza Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej, która za pomocą teatru kamishibai przedstawiła dzieciom opowiadanie „Jak ślimaczek Maciuś szukał swego domku”.

Kamishibai -jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, można ją  porównać do wędrownego teatru marionetkowego, w którym miejsce lalek zajmują obrazy.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści przedstawionej na pięknych obrazach. Następnie przy pomocy wykonanych przez siebie ilustracji wymyślały zakończenie opowiadania i prezentowały je w okienku teatrzyku.

Tym opowiadaniem uczniowie klas pierwszych rozpoczęli przygodę z książką i w następnym dniu już w bibliotece szkolnej zapoznali się z zasadami wypożyczania i poszanowania książek. Mieli również możliwość oglądania i wypożyczenia  nowych książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Po przeczytaniu wybranych przez siebie książek dzieci wykonają do nich ilustracje, które będą zaprezentowane na wystawie prac.

Skip to content