Profilaktyka tańsza niż leczenie

Profilaktyka tańsza niż leczenie – pod takim hasłem w naszej szkole 25.10. 2017 r. odbył się  SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI, podczas którego przedszkolaki i wszyscy uczniowie obejrzeli spektakle  edukacyjno -profilaktyczne.

Starszaki z przedszkola i uczniowie kl.0 – 4 uczestniczyli w przedstawieniu „Bajkowy przekładaniec”, w którym poruszono problematykę różnego typu zagrożeń współczesnego świata.

Szczęście za rogatką” traktujące o narkomanii, przemocy, agresji w szkole i domu – obejrzeli uczniowie klas 5-tych i 6-tych. Natomiast starsi wychowankowie z kl. 7 i gimnazjum dzięki spektaklowi „Wyjście awaryjne” mogli wzbudzić w sobie refleksje na temat tolerancji i jej granic oraz konfliktu pokoleń i przemocy domowej.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane przez TEATR Profilaktyka i ufundowane przez Urząd Miasta Limanowa spektakle przyczynią się do większej refleksji nad  negatywnymi zjawiskami występującymi w otaczającym  świecie i poprawy bezpieczeństw dzieci i młodzieży.

/M.W./

Skip to content