Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

W ramach projektu „Odblaskowa szkoła”, pod patronatem Wojewody Małopolskiego, Komendy Wojewódzkiej, Małopolskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Małopolskiego, nasza szkoła zorganizowała konkurs plastyczny o tematyce bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie wykonali wiele ciekawych i pięknych prac, które można oglądać na wystawie w holu szkoły. Dzięki konkursowi zgłębili wiedzę o tym, jak ważne jest byśmy byli widoczni po zmroku. 

Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych, a wręczenie nagród odbyło się podczas apelu w czwartek 12.10.2017 r. 

Najciekawsze prace wykonali:

w kl. I – III
I miejsce  – Mateusz Zimniewski kl. Ia
II miejsce – Joanna Gołuszka kl. IIIa

III miejsce – Aleksandra Furtak kl. IIIb

w kl. IV – VI
I miejsce – Julia Michalik kl. VIa

II miejsce  – Anna Matras kl. VIa

III miejsce – Karol Gołuszka kl.Va

Gratulujemy!

Akcja „Odblaskowa Szkoła” przypomina nam o roli odblasków na drodze nie tylko w sezonie jesiennym. Miejmy nadzieję, że przyniesie rezultaty – mówi Zofia Pachut, organizator akcji w ZSP nr 4 w Limanowej. – ” Piesi mylą dwa pojęcia – widzieć i być widocznym. Sądzą, że jeżeli widzą nadjeżdżający z przeciwka samochód lub jego światła, to i kierujący pojazdem ich widzi. To błąd!”

Dlatego należy zachęcać dzieci oraz dorosłych do noszenie odblasków przez cały rok. Pieszy wyposażony w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, może być dostrzeżony przez kierowcę już z odległości 130-150 metrów, czyli ok. 5 razy wcześniej, niż bez odblasku! To może uratować pieszemu życie.

 

 

 

Skip to content