Klasa 4a w starej stolicy Polski

Uczniowie klasy 4a wraz ze swoim wychowawcą panem Krzysztofem Biernatem oraz pocztem sztandarowym, reprezentowali naszą szkołę w Krakowie na cyklicznym zjeździe szkół, których patronem jest św. Jan Kanty.

Jak co roku spotkanie rozpoczęło się mszą św. w kościele pw. św. Anny. Następnie zgromadzeni zostali zaproszeni na poczęstunek. 

Po spotkaniu, wychowawca klasy, jak na historyka przystało, pokazał swoim podopiecznym najpiękniejsze miejsca w centrum Krakowa. Uczniowie pospacerowali po Plantach, widzieli Wawel, ziejącego ogniem smoka wawelskiego, odsłuchali hejnału i podziwiali wyroby bursztynowe w Sukiennicach. 

Niezastąpiona w utrzymaniu dyscypliny była pani Edyta Klimczak. Pomocne były specjalne odblaskowe kamizelki, które pozwalały wyłonić „naszych” z tłumu. 

Uczniowie nie ponieśli żadnych kosztów związanych z wycieczką. Pieniądze pochodziły od Rady Rodziców i od sponsora, który pragnie pozostać anonimowy. W imieniu uczniów 4a –  dziękujemy!

Skip to content