Finał akcji ODBLASKOWA SZKOŁA

24 października w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 4 w Limanowej odbyło się podsumowanie akcji „Odblaskowa Szkoła”. Akcja, która od wielu lat cieszy się zainteresowaniem w szkołach, organizowana jest przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Podczas podsumowania prelekcję na temat bezpieczeństwa wygłosili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Uczniowie mogli też zobaczyć jak wygląda radiowóz policyjny i jakie w nim znajdują się urządzenia. Następnie uczniowie kl. Va pod kierunkiem policjantów, pana dyrektora i koordynatorki przeprowadzili akcję, w której przypominali zatrzymanym przez funkcjonariuszy kierowcom o zapinaniu pasów i przewożeniu dzieci w fotelikach, a napotkanym pieszym przypominali o noszeniu odblasków. Wszystkim napotkanym uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane ulotki.

Jak co roku celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe, które dają  im możliwość  większego bezpieczeństwa  w drodze do i ze szkoły.  Podczas akcji, koordynowanej w naszej szkole przez panią Zofię Pachut, podjęte były różne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie przygotowali gazetki ścienne promujące bezpieczeństwo, brali udział w konkursie plastycznym oraz konkursie wiedzy o ruchu drogowym. 

Dzięki akcji, uczniowie mieli okazję spotkać się z profesjonalnymi ratownikami z Auto Moto Klubu z Limanowej, którzy uczyli jak prawidłowo wykonać reanimację oraz jak zachować się w czasie wypadku. Rodzice również zostali zaznajomieni z tematyką akcji. Podczas pierwszej w tym roku szkolnym wywiadówki, pani Zofia Pachut przeprowadziła prelekcję pod tytułem: „Bezpieczeństwo na drodze”. Poruszone zostały zagadnienia dotyczące widoczności pieszych z odblaskami i bez, a także zapinania pasów przez wszystkich pasażerów.

W czasie trwania akcji wszyscy uczniowie szkoły podstawowej otrzymali kamizelki odblaskowe i odblaski, dzięki którym będą bezpieczniejsi podczas jesiennych powrotów do domu.
Sponsorami akcji „Odblaskowa Szkoła” byli:
Bank Spółdzielczy w Limanowej
Firma MIDREW
Zarządu Powiatu Limanowskiego
Agencja reklamowa BDART
Tesco
Limatur

Serdecznie dziękujemy!

Nad całym projektem czuwał pan dyrektor Albert Golonka, który chętnie włączał się we wszystkie działania służące poprawie bezpieczeństwa uczniów.

Mamy nadzieję, że podjęte przez naszą szkołę działania w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” przyczynią się do zachowania większego bezpieczeństwa naszych uczniów w drodze do i ze szkoły.

?
Skip to content