Cała Polska czyta dzieciom, spotkanie z Waldemarem Cichoniem

„ Cała Polska czyta dzieciom…” a w naszej szkole czytał dzieciom Waldemar Cichoń autor książki „Cukierku, Ty Łobuzie!” (lektura w kl. 1-3).5 października 2017 r. uczniowie klas 1- 4 uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem, autorem serii książek dla dzieci o przygodach sympatycznego kota o imieniu Cukierek. Nasz gość  opowiadał o historii powstania książki i o głównym bohaterze, który istnieje naprawdę i mieszka razem z rodziną Waldemara Cichonia. Następnie autor przeczytał dzieciom fragmenty swojej kolejnej książki pt.„ Jak się masz, Cukierku?”

Waldemar Cichoń, spośród wykonanych przez dzieci prac plastycznych związanych z bohaterem książki, wybrał dwie najciekawsze prace i nagrodził Aleksandrę Ociepkę  z kl. 3a i Julię Bugańską z kl. 1b książkami „Cukierku, Ty Łobuzie!”.

Na zakończenie spotkania uczniowie mogli zakupić wybraną książkę z autorską dedykacją. Spotkanie z Waldemarem Cichoniem przebiegło w miłej atmosferze i było  zachętą do czytania  jego kolejnych  książek. Spotkanie z pisarzem odbyło się w ramach  realizowanego w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i miało na celu  upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci.

/D.P.-Z./

Skip to content