Albert Golonka trenerem Kadry Narodowej Kadetów

Działalność UKS „Płomień” Limanowa na stale zapisała się w historii miasta Limanowa. Klub, specjalizujący się w trenowaniu tenisistów stołowych, działa już od 16 lat. W tym czasie jego zawodnicy stawali na najwyższych podiach w zawodach rejonowych, wojewódzkich, ogólnopolskich, a w ostatnich dwóch latach także w międzynarodowych. To w UKS „Płomień” trenowali i trenują jedni z najlepszych zawodników w Polsce w swoich kategoriach wiekowych m.in. Dawid Kosmal powołany ostatnio do reprezentacji Polski.

Do pasma sukcesów można dopisać kolejny. Trener UKS „Płomień” Limanowa Albert Golonka został powołany na trenera Kadry Narodowej Kadetów na zawody do Budapesztu, które odbędą w listopadzie bieżącego roku.  O tym wyjątkowym wyróżnieniu zdecydował Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Stefan Dryszel, autorytet w dziedzinie tenisa stołowego,  medalista mistrzostw świata i Europy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski.  Albert Golonka szkoli młodych tenisistów już 16 lat. Zaraża ich swoim zapałem do gry i pasją do tej pięknej, ale bardzo trudnej technicznie dyscypliny sportu. Wyróżnienie trenera UKS „Płomień” jest nie tylko jego osobistym sukcesem, ale również docenieniem wieloletniej działalności klubu uczniowskiego. Nie miało by ono miejsca, gdyby nie zaangażowanie wielu osób i instytucji, które wspierały i wspierają działalność sekcji tenisa stołowego w Limanowej.

Skip to content