7a na pienińskich szlakach

Uczniowie klasy 7 a, chcąc skorzystać z ostatnich w tym roku ciepłych dni, wyruszyli na wycieczkę w Pieniny. Towarzyszył im wychowawca, pan dyrektor Albert Golonka oraz doświadczony przewodnik beskidzki pan Stefan Bugajski. 

Na początku wycieczki, czekając aż rozwieją się jesienne mgły nad Jeziorem Czorsztyńskim, młodzież zachwyciła się architekturą zamku w Niedzicy. Dla zaciekawionych tematem odsyłam do legendy o klątwie, po której nawet największemu zuchowi włosy staną dęba na głowie. (http://www.pieniny.net.pl/legendy-pieninskie/klatwa-zamku-w-niedzicy/). Następnie wycieczkowicze pojechali do Jaworek skąd udali się na pieszą wycieczkę do Wąwozu Homole, jednej z najpiękniejszych krasowych dolin w Polsce. Na terenie Wąwozu Homole niegdyś poszukiwano cennych kruszców oraz ukrytych skarbów. Legendy dotyczące kosztowności ukrytych między skałami funkcjonują do dnia dzisiejszego. Ciekawe czy nasi uczniowie coś zauważyli? Może coś znaleźli? Po zdrowotnym spacerze wyśmienicie smakowały kiełbaski z grilla, którymi raczono się w Krościenku pod koniec wycieczki. 

Zgadzając się z przysłowiem „cudze chwalicie, swego nie znacie” zachęcamy do bliższego zapoznania się pięknymi okolicami Szczawnicy i Krościenka.

/E.B./

Skip to content