Warsztaty w Krainie pod Zielonym Wielorybem

14.06.2017 r. dzieci z klas drugich pod kierunkiem Anny Palacz i Danuty Ługowskiej, brały udział w warsztatach w Sadku –Kostrzy. Zajęcia prowadziły panie ze Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Kostrzy i Sadku. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób zrobić z gazet papier czerpany,  jak upiec  placek na blasze i kołacz w piecu chlebowym. Panie prowadzące warsztaty w bardzo dostępny sposób tłumaczyły, pokazywały i pomagały dzieciom wałkować, piec, smarować, czerpać masę papierową i prasować.  Dzieci dowiedziały się dlaczego Kostrza nazywana jest „Krainą pod Zielonym Wielorybem”,  co to jest ciołek, pomietło czy pozutka. Drugoklasiści uczyli się i wspaniale bawili. Własnoręcznie zrobiony kołacz smakował najlepiej, a pachnący ziołami arkusz papieru czerpanego pozostanie wspaniałą pamiątką z tej wspaniałej krainy.

Te bardzo ciekawe warsztaty polecamy wszystkim zainteresowanym!

Dziękujemy rodzicom panu Grzegorzowi Bubuli, paniom Jolancie Banach, Monice Ryś i Halinie Mączko za pomoc w organizacji wycieczki.

Skip to content