Pożegnanie klasy trzeciej gimnazjum

22 czerwca (w czwartek) pożegnaliśmy trzecią klasę gimnazjum. Większość z nich spędziła w murach naszej szkoły ponad połowę swojego życia.

Uroczystą akademię rozpoczął dyrektor ZSS nr 4 Albert Golonka. Na początku przywitał przybyłych gości: panią Jolantę Juszkiewicz, przewodniczącą Rady Miasta oraz pana Wiesława Sędzika, radnego Miasta Limanowa. Swoją obecnością zaszczycił nas także proboszcz ks. dr Kazimierz Fąfara i przewodnicząca Rady Rodziców, pani Agata Kęska. Dyrektor w krótkim, lecz treściwym przemówieniu, przypomniał gimnazjalistom, że przed nimi wiele trudnych decyzji – pierwszą z nich jest wybór nowej szkoły. Życzył im, aby dokonali go z rozwagą oraz by budowali swoją przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywali w  naszej szkole. Dyrektor podziękował także wszystkim, którzy byli oparciem w roku szkolnym: pani wicedyrektor Dorocie Atłas za współpracę w kierowaniu naszą szkołą, Gronu Pedagogicznemu za jego wkład w rozwój wiedzy, umiejętności i kompetencji oraz kształtowaniu uczniowskich postaw, władzom samorządowym miasta Limanowa za wsparcie w działaniach naszej szkoły, Radzie Rodziców za pomoc przy organizacji licznych imprez środowiskowych, rodzicom za wsparcie swoich dzieci w procesie wychowania i za działania na rzecz naszej szkoły. 

Następnie nastąpiło oficjalne przekazanie sztandaru nowemu pocztowi. W nowym roku szkolnym tą zaszczytną funkcję będą pełnić Kamil Wajda, Emilia Golonka i Weronika Guzik.  

Po części oficjalnej wychowawcy poszczególnych klas wręczali nagrody najlepszym uczniom. Na stoliku, uginającym się pod ciężarem książek, ufundowanych przez Radę Rodziców, nie zabrakło nowości wydawniczych. 

Klasa trzecia gimnazjum stanęła na wysokości zadania i pożegnała się  wzorowo. Uczniowie przygotowali program artystyczny o zabarwieniu humorystycznym, parodiując nauczycieli (zastrzegając przy tym, że wszelka zbieżność z prawdziwymi postaciami i sytuacjami jest przypadkowa) udowodnili, że nie tylko mają poczucie humoru, ale także że są bystrymi obserwatorami. Nie obyło się bez łez, wzruszające chwile skruszyły nawet najtwardsze serca. 

Kochani trzecioklasiści! Wisława Szymborska, laureatka literackiej nagrody Nobla, zauważyła słusznie, że „nic dwa razy się nie zdarza”. To prawda. Dziś skończyliście przygodę, która więcej się nie powtórzy. Nie martwcie się jednak. Coś musi się skończyć, żeby zaczęło się coś nowego.

Życzymy powodzenia!

Skip to content