Podsumowanie projektu „Szkoła promująca zdrowy tryb życia”

Od lutego do czerwca 2017 r. klasy 4-6 SP brały udział w międzyklasowym projekcie „Szkoła promująca zdrowy styl życia”, prowadzonym przez panią Joannę Głabuś-Chowaniec. Projekt był w formie wieloetapowego konkursu , angażujący do udziału całe klasy. Nad przebiegiem konkursu i punktacją czuwało Jury pod przewodnictwem pani pedagog Małgorzaty Witkowskiej

Rywalizacja w konkursie była bardzo wyrównana i tak najwięcej punktów uzyskały klasy 6a i 6b – 223 punkty, zajmując pierwsze miejsce, drugie miejsce klasa 4a – 221 pkt., trzecie miejsce klasa 5b – 215 pkt. i czwarte miejsce klasa 5a – 174 pkt. Gratulujemy zaangażowania wszystkim klasom! Zdjęcia z konkursu były na bieżąco przesyłane na stronę szkoły i profil na Facebooku. Klasy prezentowały swoją sprawność fizyczną w czasie „Aktywnej przerwy” i układów gimnastycznych, zdobywały wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania podczas spotkania z dietetykiem, w czasie warsztatów kulinarnych, czy przygotowując zdrową przekąskę bez cukru. Odbywały się również wspólne drugie śniadania, które pokazały, że uczniowie mają świetne pomysły na posiłki do szkoły. Tu podziękowania należą się rodzicom wspaniałe wspierającym swoje dzieci w przygotowaniu zdrowych śniadań :). Mamy nadzieję, że nie jest to tylko chwilowa akcja, ale w przyszłym roku szkolnym będziemy unikać pączków, a wartościowe śniadania wejdą do stałych nawyków w naszej szkole :):) 

Życzymy całej społeczności szkolnej aktywnych i zdrowych wakacji !
Skip to content