Nasi uczniowie na „zielonej szkole”

         W dniach 27.05 – 2.06.2017 r. dzieci z klas 2a, 3a i b, oraz 4a wyjechały do Zakopanego na „Zieloną Szkołę”. Pobyt zorganizowała Ewa Golińska – Kupiec. Ponadto opiekę nad dziećmi sprawowały nauczycielki: Maria Hejmej i Edyta Klimczak oraz rodzice: Monika Zimniewska, Tomasz Szewczyk i Natalka Tabor.

           Program obejmował aktywny wypoczynek uczniów połączony z poznawaniem walorów turystycznych Zakopanego.

            Dzieci dzielnie maszerowały (10km) wraz z przemiłym przewodnikiem panem Wiesławem Długoszem, szlakiem do Doliny Strążyskiej przez Dolinę Białego, skąd rozchodził się przepiękny widok na Gubałówkę, Szymoszkową i Butorowy Wierch.

             Kolejnym celem było Morskie Oko. Droga długa i męcząca (9 km w jedną stronę), ale widoki i roślinność rekompensowały trudy marszu. Każdego z nas (ceprów) dziwił śnieg w wysokich partiach gór. Na drogę powrotną wybraliśmy miejscowe „taksówki” czyli wozy góralskie ciągnięte przez konie.

             W inny dzień dzieci beztrosko spędziły czas bawiąc się na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej.

             Największy jednak dreszcz emocji towarzyszył nam w Dzień Dziecka, kiedy dzieci  wyjeżdżały wyciągiem krzesełkowym na Gubałówkę. Niejednemu drżały nogi, ale daliśmy radę! Łączyliśmy zachwyt nad panoramą Tatr z szałem zakupów. Na drogę powrotną wybraliśmy inny środek lokomocji, czyli kolejkę szynową.

             Dzieci miały też możliwość poznania „psa pracującego” Kokę dla osoby niepełnosprawnej. Natomiast kulturę i tradycję góralską przybliżyła im pani Gawędziarka, przebierając wszystkich w różne stroje stosownie do opowieści.

             Podczas całego pobytu troszczyli się o nas gospodarze, serwując przepyszne posiłki, zapewniając ładne pokoje (z widokiem na góry), plac zabaw, boiska. Kto chciał, mógł również pomoczyć nogi w przydomowym basenie.

             Na koniec dzieci otrzymały pamiątkową zawieszkę.

/E.K./

Skip to content