Nasi najmłodsi na szkoleniu w ramach programu Edukacja dla bezpieczeństwa –  „Ognik”.

Dnia 13 czerwca 2017 r. dzieci z  klasy I,  II „a” oraz  III „a” wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej PSP w Limanowej. Klasy wraz z opiekunami mogły zobaczyć pokaz sprzętu ratowniczo – gaśniczego, zapoznały się z pracą strażaka oraz stosowanym sprzętem. Uczestnicy wycieczki wzięli też  udział w zajęciach w sali edukacyjnej „OGNIK”.

Podczas zajęć dzieci mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, a także  sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Z wielką ochotą przymierzały strój „małego strażaka, z  uwagą słuchały o znakach ewakuacyjnych oraz jak należy  zachowywać się w razie pożaru oraz przeszły szkolenie w zakresie  udzielania pierwszej pomocy. We wszystkim towarzyszył im strażak „Florek”- bajkowa postać,  która pomaga dzieciom lepiej zapamiętać zasady bezpieczeństwa. Na koniec dzieci mogły poczuć się jak podczas prawdziwego pożaru, ponieważ w sali, w której odbywały się zajęcia nieoczekiwanie pojawił się dym. Dzieci bezbłędnie zastosowały się do  wcześniejszych wskazówek jak należy zachować się  podczas zagrożenia pożarowego i bezpiecznie opuściły salę udając się na zewnątrz – na szczęście były to tylko ćwiczenia przygotowane przez  strażaków instruktorów.

/A.P./

Skip to content