Koniec roku szkolnego 2016/2017

Na tę chwilę czekaliśmy od września. Stało się. Rok szkolny 2016/2017 został dziś oficjalnie zamknięty. 

Uroczystą akademię poprzedziła Msza Św. w parafialnym kościele w Łososinie Górnej. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną z nadzieją otrzymania świadectwa, którego nie trzeba by było się wstydzić. Najlepsi zostali dodatkowo nagrodzeni wartościowymi książkami. Niejednemu rodzicowi pierś rozsadzała duma, kiedy jej lub jego dziecku Dyrektor z uznaniem ściskał dłoń. 

Dyrektor, podobnie jak na wczorajszym zakończeniu gimnazjum, podziękował wszystkim, którzy byli oparciem w tym roku szkolnym:

  • pani wicedyrektor Dorocie Atłas,
  • Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi i administracji szkoły,
  • władzom samorządowym miasta Limanowa na czele z Burmistrzem Miasta Limanowa panem Władysławem Biedą,
  • Radzie Rodziców szkoły podstawowej i przedszkola wraz z ich przewodniczącymi, panią Agatą Kęską i panią Edytą Wyżycką

Gorące podziękowania skierował także do instytucji i osób, na których wsparcie i pomoc można było liczyć, nie tylko w minionym roku szkolnym, ale również przez poprzednie lata:

  • panu Pawłowi Michurze (firma „Midrew”),
  • panu Romanowi Dudkowi (firma „Laskopol”),
  • panu Mieczysławowi Jońcowi (firma „Joniec”),
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej z prezesem Marcinem Gołuszką,
  • LKS „Płomień” z prezesem Mirosławem Twarogiem.

Nie zabrakło chwil wzruszeń, kiedy Dyrekcja wraz z rodzicami żegnała ks. Łukasza Żurka, który po siedmiu latach posługi w Łososinie Górnej, decyzją biskupa, przenosi się do parafii w Tarnowie. W emocjonalny sposób ks. Łukasz zapewnił o swojej sympatii do całej społeczności szkolnej i obiecał powracać do nas myślami i modlitwą.

Słowa pożegnania skierowano także do pani Marty Wiśniowskiej, która od końca października prowadziła lekcje języka polskiego oraz sprawowała funkcję wychowawcy klasy 6b w zastępstwie pani Jolanty Pawlik. Na cześć pani Marty i księdza Łukasza cała sala spontanicznie zaśpiewała „Sto lat”.

Program artystyczny szkoły podstawowej, przygotowany był przez klasy szóste pod kierunkiem pani Marty Wiśniowskiej i pana Wojciecha Dudka. W lekki i dowcipny sposób, korzystając ze starych i nowych przebojów, uczniowie klasy 6b przekazali jak ciężkie jest życie nauczycieli, próbujących zaszczepić miłość do wiedzy w opornej nierzadko materii. Na koniec, uczniowie klasy 6a, uderzyli w nieco poważniejsze tony i podzielili się ze zgromadzonymi szeregiem rad, jak spędzić wakacje bezpiecznie i w spokoju.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku, samych słonecznych dni i bezpiecznego powrotu do szkoły już we wrześniu.

Skip to content