Pamiętamy o bohaterach!

Kwiecień jest miesiącem szczególnym dla wszystkich Polaków, ponieważ mamy możliwość przypomnienia Tych, którzy dla nas –  współczesnych walczyli i ginęli. To czas, kiedy kierujemy swoje myśli w stronę bohaterów, którzy stawali w obronie naszej ojczyzny i polskości,  przelewali krew, abyśmy teraz  mogli spokojnie się uczyć i dorastać.

Doskonałą okazją do uczczenia właściwych postaw patriotycznych dzieci i młodzieży szkolnej stała się dzisiejsza uroczystość pod hasłem „ Kwiecień Miesiącem Pamięci” przygotowana przez panią Małgorzatę Rychlewską i pana Wojciecha Dudka.

W uroczystości brali udział zaproszeni goście Burmistrz Miasta Limanowa pan Władysław Bieda oraz Radny Miasta Limanowa pan Wiesław Sędzik. 

Uroczystość rozpoczęta została Mszą Św. celebrowaną przez ks. Łukasza Żurka. Przypomniał on w kazaniu, jak ważne w dzisiejszych czasach są pamięć o zmarłych bohaterach i miłość do ojczyzny, a także dbanie o narodową tożsamość. 

Następnie grupa młodzieży gimnazjalnej z klasy 2 Ga zaprezentowała występ artystyczny.  Uczniowie recytowali wiersze, przypominali najważniejsze wydarzenia historyczne dotyczące naszej ojczyzny. Na koniec Agnieszka Jankowska przejmująco zaśpiewała pieśń „Ojczyzna” z repertuaru Marka Grechuty.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów pod Pomnikiem Legionistów w parku. Pan Burmistrz podkreślił wagę historii w naszym życiu i chwalił zaangażowanie patriotyczne młodzieży. Kwiaty złożyły także delegacje Rady Rodziców, uczniów ZSS nr 4 oraz pan Marcin Gołuszka, przewodniczący osiedla nr 5. 

Uroczystości takie jak ta dzisiejsza są wspaniałą lekcją patriotyzmu dla dzieci i młodzieży, dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja organizowanych przez Władze Miasta Limanowa (harmonogram dostępny na http://www.miasto.limanowa.pl/pl/4906/13963/zapraszamy-na-obchody-rocznicy-uchwalenia-konstytucji-3-maja.html)

Skip to content