Kolejne sukcesy Darii Kokot w konkursach matematycznych

Daria Kokot zdobyła I miejsca w dwóch konkursach matematycznych organizowanych przez limanowskie szkoły średnie dla uczniów gimnazjów z powiatu limanowskiego.

Pierwszym z nich był „Maraton Matematyczny” przeprowadzony w Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera. Oprócz Darii do finału zakwalifikowała się uczennica klasy IGB Joanna Furtak, która nie mogła wziąć w nim udziału ze względu na wyjazd na mistrzostwa Polski w szachach.
Drugi konkurs: „Śladami polskich matematyków” organizowany jest cyklicznie przez Zespół Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, popularny „Ekonom”. Oprócz Darii wzięła w nim udział Gabriela Dudek z klasy 3Ga, która znalazła się w pierwszej połowie 130- osobowej stawki.

Patronat nad obydwoma konkursami objął Starosta Powiatu Limanowskiego. Daria za pierwsze zwycięstwo otrzymała sprzęt elektroniczny, a dla szkoły prezent w postaci niszczarki do dokumentów. Rozdanie nagród w drugim z konkursów odbędzie się po świętach.

Gratuluję wszystkim uczennicom, które wyróżniają się wyjątkową pracowitością oraz bardzo zaangażowanym w ich rozwój rodzicom.

M. Sochacka

 

Skip to content