Spotkanie z podróżą z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazie podróżniczym przygotowanym przez panią Ewę Binek. Jak co roku nauczycielka opowiedziała dzieciom o swoich przygodach, tym razem celem jej podróży był egzotyczny Oman (a po drodze także Dubaj). Dla tych, którzy pilnie słuchali przygotowane były upominki.

Oman to kraj tak mało w Polsce znany, że niektórzy pytają: „Oman, a gdzie to jest?”, inni, nieco bardziej obeznani z mapą świata, radzą: „Przecież to Bliski Wschód, tam jest wojna, nie jedź tam.” Tymczasem jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej stabilnych państw na świecie.

Wyprawa do Omanu okazała się znakomitą odskocznią od polskiej zimy. W optymalnej temperaturze i słonecznej pogodzie można zwiedzać warowne pustynne miasta i stare twierdze, przemierzać górskie kaniony i piaszczyste wydmy, pływać w szmaragdowych górskich jeziorkach i wspinać się na wysokie, skaliste szczyty, pomimo zimy, niepokryte śniegiem. Na każdym kroku spotyka się tam przyjaznych i niesamowicie pomocnych ludzi, którzy, pomimo dobrobytu, w którym żyją (o jakim w Polsce możemy tylko pomarzyć), nadal kultywują tradycje arabskiej gościnności.

Pokaz podróżniczy nie tylko przybliżył uczniom geografię i historię i tradycję Omanu, ale także (mamy nadzieję) zachęcił do aktywnego spędzania czasu i odkrywania nowych, nieznanych miejsc.

Skip to content