Spotkanie z dietetykiem

W miniony czwartek klasy 4-6 wzięły udział w  kolejnym etapie projektu: ” Szkoła promująca zdrowy styl życia”. Zaproszona do współpracy pani dietetyk Emilia Wacławik przygotowała prezentację dot. zdrowego stylu życia, która zakończyła się  krótkim testem sprawdzającym wiedzę z wykładu. Wszystkie klasy spisały się na ” piątkę” i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przełoży się na praktykę. Pamiętajcie szczególnie o zabraniu z domu drugiego pełnowartościowego śniadania, zamiast ciągłego kupowania pączków, drożdżówek, czy suchych bułek ( a jest to u nas w szkole bardzo częste zjawisko! ).

Po prezentacji pani dietetyk poprowadziła warsztaty kulinarne w trzech grupach ( I gr. kl. 4, II gr. kl. 5a i b oraz III gr. kl. 6a i b). Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i wzorowo przygotowały się do warsztatów. Jedyne uwagi dotyczyły utrzymania porządku na stolikach, gdyż jak się okazało, niektórzy nie biorą w domu udziału w sprzątaniu po posiłku, więc zachęcamy rodziców do zaangażowania w tą pracę dzieci.
Najwięcej obaw mieli uczniowie co do koktajlu ze szpinakiem, ale okazało się, że smakował wyśmienicie:)
Skip to content