Finał projektu nauki jazdy na nartach „ Jeżdżę z głową”

30 uczniów z klasy 3a i 3b Zespołu Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej  w  dniach 31 stycznia 2017 r. –  24 lutego 2017 r.   miało możliwość nauczyć się  jeździć  na nartach.   Dzieci brały udział w projekcie „ Jeżdżę z głową”  realizowanym  przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego przez Urząd Miasta Limanowa.

Zajęcia prowadzili wykwalifikowani instruktorzy nauki jazdy na nartach.  Kurs obejmował 8 wyjazdów po 2 godziny  zajęć na stoku.

Dzieci dojeżdżały  do stacji narciarskiej Limanowa – Ski autobusem  pod opieką nauczycieli. W ramach programu wypożyczono im  narty, buty i kaski. Po rozgrzewce uczniowie wyjeżdżali na stok i ucząc się, wspaniale się bawili. Wielu z nich po raz pierwszy miało możliwość jazdy na nartach. Inni doskonalą swoje umiejętności. 

Projekt miał na celu podniesienie sprawności fizycznej uczniów i nabycie umiejętności bezpiecznej jazdy na nartach.

24 lutego 2017r. dzieci otrzymały dyplomy i słodki upominek od Burmistrza  Miasta Limanowa mgr inż. Władysława Biedy i przewodniczącej Rady Miasta Limanowa mgr Jolanty Juszkiewicz. Swoją obecnością zaszczycił nas również nasz pan dyrektor  mgr Albert Golonka. Obserwował uczniów w czasie jazdy i chwalił ich postępy szusowaniu na stoku.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach i w przyszłości  będą doskonalić umiejętność jazdy na nartach.

/M.H./

Skip to content