„Srebrna Tarka” gra dla nas

W piątek 24 lutego 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie muzycznym, który został zorganizowany przez Łódzkie Biuro Koncertowe „Wirtuoz”.

Trio muzyków Maciej Malec, Marcin Błoszyk oraz Marek Maciejewski przybliżyło uczniom tajniki muzyki dixielandowej oraz gry na trąbce, puzonie i saksofonie. Nasi uczniowie zostali zaproszeni do aktywnego udziału w występie. Mogli spróbować gry na puzonie, tarce do prania (sic!) oraz na instrumentach perkusyjnych tj. cabaza, claves, quiro, tarka, a także tańczyć i klaskać wspólnie z artystami.
W programie spotkania nie zabrakło omówienia budowy instrumentów dętych- trąbki, puzonu i saksofonu- z przykładami muzycznymi. Koncert  dostarczył  wszystkim słuchaczom wielu niezapomnianych wrażeń.
Dixieland trio „SREBRNA TARKA” zebrał zasłużone brawa.

Skip to content