„Jeżdżę z głową” – ZSS nr 4 w Limanowej

30 uczniów klas trzecich Zespołu Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej

31 stycznia 2017 r. rozpoczęło naukę jazdy na nartach. Dzieci biorą udział w projekcie „ Jeżdżę z głową” realizowanym przez Urząd Miasta Limanowa. Koszt realizacji projektu wynosi 123.845,00 zł przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w wysokości 45.600,00 zł.

Projekt ma na celu nabycie umiejętności bezpiecznej jazdy na nartach i podniesienie sprawności fizycznej uczniów. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy nauki jazdy na nartach. Kurs obejmuje 8 wyjazdów po 2 godziny zajęć na stoku.

Dzieci dojeżdżają do stacji narciarskiej Limanowa-Ski autobusem pod opieką nauczycieli. W ramach programu wypożyczane są im narty, buty i kaski. Po rozgrzewce uczniowie wyjeżdżają na stok i ucząc się, wspaniale się bawią. Wielu z nich po raz pierwszy ma możliwość jazdy na nartach. Inni doskonalą swoje umiejętności. Dzieci poznają zasady jazdy na nartach, bezpiecznego zachowania się na stoku. Uczą się zdrowej rywalizacji i pomagania sobie w trudnych chwilach.

Po zajęciach dzieci otrzymują herbatę i drożdżówkę finansowaną przez Urząd Miasta Limanowa.