W Zaczarowanym Świecie Baśni

W dniu 5 grudnia 2016r. uczennice klasy 4a Katarzyna Michalik i Katarzyna Smoter wzięły udział w I edycji Powiatowego Turnieju Czytelniczego Bibliotek  pod nazwą „W Zaczarowanym Świecie Baśni”.

Dziewczęta przygotowywały się  do turnieju czytając i analizując baśnie H.Ch. Andersena i baśnie braci Grimm. W sumie należało zapoznać się z treścią  18 baśni. W  turnieju, który miał miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej wzięło udział 12 drużyn z powiatu limanowskiego.

Zawodnicy układali puzzle, nazywali postacie z baśni, rozwiązywali kalambury, zgadywali tytuły baśni na podstawie rekwizytów, rozdzielali na czas ziarenka grochu od ziarenek maku. W zmaganiach  turniejowych wszyscy świetnie się bawili.  Po przerwie śniadaniowej odbyły się warsztaty prowadzone przez dwójkę aktorów z Teatru Kukiełkowego „Pinokio” z Nowego Sącza. Podczas warsztatów dzieci  wykonywały kukiełkę.

Po zakończonej pracy nastąpiło podsumowanie turnieju. Nasze dziewczęta zajęły 4 miejsce i otrzymały: dyplomy, „Baśnie i legendy polskie”, zestawy do pisania, notesy, zestawy gumek,   puzzle i oczywiście na pamiątkę wykonane kukiełki.

Biblioteka szkolna otrzymała dyplom i piękne wydanie „Baśni” Andersena.

Dziękujemy pani Dorocie Piórkowskiej-Ziębie za przygotowanie dziewcząt do konkursu.

/D.P.-Z./

dscn0334 dscn0338 dscn0341 dscn0343 dscn0345 dscn0348 dscn0352

Skip to content