Spotkanie opłatkowe i przedstawienie świąteczne

Ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną upłynął w wielce świątecznej atmosferze. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wspólnie z Dyrekcją i nauczycielami wzięli udział w spotkaniu wigilijnym. Wszyscy razem śpiewali kolędy, a następnie połamali się opłatkiem.

Główną atrakcją dzisiejszego dnia było jednak przedstawienie teatralne przygotowane przez naszych byłych i obecnych uczniów, pod kierunkiem pani Danuty Ługowskiej i Jadwigi Kazany.  Grupa „Co Wy na to?” pokazała publiczności spektakl na podstawie opowiadania Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Główną rolę Ebenezera Scrooge’a rewelacyjnie zagrał Wojciech Ługowski, nasz zeszłoroczny absolwent. Idealnie wcielił się w skąpca, samotnika, nielubiącego ludzi, a dbającego jedynie o pomnażanie swojego majątku.  Podczas nocy wigilijnej nawiedzają go trzy duchy, w tych rolach debiutantka, niemająca jednak sobie równych Daria Kokot, a także Agnieszka Jankowska i przerażająco ucharakteryzowana Izabela Bubula. Przerażony wizją samotnej śmierci, Scrooge staje się z powrotem szczodrym, serdecznym człowiekiem, jakim był za młodu. 

Grupie towarzyszył zespół „Pikolo” (Michał Giza, Justyna Kociołek, Marta Majerska, Gabrysia Franczak, Natalia Stanisz) z klasy 5b, który zaprezentował dwie kolędy „Raduj się świecie” i „ We wish you a Merry Christmas”.

Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami, podziwiając ich kunszt i aktorski warsztat.

Skip to content