Konkurs wiedzy o św. Janie z Kęt – Patronie Szkoły

Dzisiaj w naszej szkole uczniowie przeżywali silne emocje podczas corocznego konkursu wiedzy o Patronie Szkoły, św. Janie z Kęt.  Jak w poprzednich latach, konkurs miał charakter międzyklasowy, a zorganizowany został przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Joanny Głabuś-Chowaniec. Ocenianiem wypowiedzi zajęło się jury w składzie: pani wicedyrektor Dorota Atłas, pani Małgorzata Witkowska, pani Małgorzata Rychlewska oraz pani Bożena Daniel.

Konkurs był dwuetapowy. Pierwszy etap to prezentacja projektu pt. ” Święty Jan Kanty w legendach”. Klasy zaprezentowały zróżnicowany poziom, od pięknej inscenizacji ze wspaniałymi kostiumami, rekwizytami i recytacją (4a) poprzez profesjonalnie nagrany film, dostępny na szkolnej stronie Facebook (5b).

II etap miał za zadanie sprawdzić wiedzę dotyczącą życia i działalności św. Jana z Kęt. Przy stolikach, trzy osoby z każdej klasy pisemnie rozwiązywały test, podczas gdy ich koledzy i koleżanki mierzyli się z krzyżówką.

Za zajęcie I, II i III miejsca przewidziane zostały pieniężne nagrody z przeznaczeniem na dofinansowanie wycieczek klasowych.

Po podsumowaniu wszystkich punktów jury ogłosiło, iż:

  • I miejsce – klasa 4a (NAJMŁODSI WYGRALI!!!)
  • II miejsce – klasa 5b (tylko 0,5 pkt. dzieliło ich od zwycięzców)
  • III miejsce –  klasa 6a
  • IV miejsce – klasa 5a
  • V miejsce – klasa 6b

dsc_0030

Gratulujemy i dziękujemy organizatorom konkursu pani Joannie Głabuś – Chowaniec i Samorządowi Szkolnemu!

Skip to content