Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 roku uczniowie ZSS nr 4 w Limanowej rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 Msza Święta w kościele pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. Następnie uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia inaugurująca nowy rok szkolny. 

Na inauguracji nowego roku szkolnego 2016/2017 oprócz uczniów klas 0-VI, gimnazjum, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście: zastępca Burmistrza Miasta Limanowa Wacław Zoń; radny miasta Limanowa Wiesław Sędzik; przewodniczący zarządu osiedla nr 5 Marcin Gołuszka; przewodnicząca Rady Rodziców Agata Kęska; ksiądz proboszcz Kazimierz Fąfara wraz z nowym katechetą ks.Rafałem Mirosławskim oraz przedstawiciel społeczności romskiej Zbigniew Dąga.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor ZSS nr 4 Albert Golonka. Powitał wszystkich zgromadzonych po wakacjach.  Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych, przedszkolaków i uczniów oddziałów „0” i klas I oraz ich rodziców. Dyrektor wspomniał także o pracach remontowych, jakie miały miejsce na terenie szkoły oraz podziękował pracownikom obsługi szkoły za profesjonalne dbanie o uczestników letniego wypoczynku. Na koniec życzył uczniom, ich rodzicom i nauczycielom sukcesów i wielu powodów do satysfakcji.

Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierował zastępca Burmistrza pan Wacław Zoń. Życzył wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Głos zabrał także pan Wiesław Sędzik, który również dołączył się do życzeń skierowanych do uczniów i nauczycieli.

Następnie klasa II gimnazjum przedstawiła program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem pani Adeli Ogieli i pana Wojciecha Dudka.
Wisława Szymborska napisała – „Każdy przecież początek to tylko jakiś ciąg dalszy…” Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji. To czy wykorzystamy ten czas dla rozwoju samych siebie zależy tylko i wyłącznie od nas.

Skip to content