„Zielona Szkoła” nad Bałtykiem

W dniach od 31 maja do 11 czerwca 2016 r. Dzieci z klasy drugiej ZSS nr 4 i trzeciej ZSS nr 3 w Limanowej wyjechały razem (35 uczniów) do Jarosławca nad morzem, na wspólną integracyjną tzw. „Zieloną Szkołę”.

Pobyt zorganizowały: Jolanta Juszkiewicz (nauczyciel ZSS 3) i Ewa Golińska – Kupiec ( nauczyciel ZSS 4). Ponadto opiekę nad dziećmi sprawowały: Edyta Klimczak (nauczyciel j.ang.), Marta Kędroń (nauczyciel religii) i rodzice: Monika Zimniewska, Renata Bokowy, Joanna Chudzio oraz Zofia Pałka (pielęgniarka).

Program obejmował aktywny wypoczynek uczniów połączony z poznawaniem przyrody nadmorskej, kultury i historii miejsca pobytu. Podstawowym jednak celem tego programu było zintegrowane zespołów klasowych w warunkach różnych od szkolnych.

Dzieci zwiedziły Jarosławiec, Ustkę, Łebę i Malbork. Były w Muzeum Bursztynu, Dolinie Charlotty, fokarium, zoo, Parku Dinozaurów, na zamku krzyżackim, na latarni morskiej, w Galerii Rybaka. Kąpały się w basenach Panoramy Morskiej, a plażowały nad brzegiem morza. Przeszły „ruchome wydmy’ w Łebie. Odbyły rejs statkiem po morzu. Zjadły kiełbaski z grilla, pizzę, lody i gofry sponsorowane przez organizatorów. Tańczyły na jednej dyskotece. Przemierzyły pieszo wiele kilometrów oraz brały udział w zawodach sportowych.

Zjadały codziennie smaczne posiłki. I bawiły się wszystkim i ze wszystkimi. Odbyły „Chrzest Morski”. Na zakończenie dostały dyplomy, medale i skarbonki, aby zbierać pieniądze na następny wyjazd.

/E.G-K./

 

Skip to content