Wycieczka nad morze

” Podróże kształcą” – wycieczka gimnazjalistów nad Morze Bałtyckie potwierdziła słuszność tej tezy, mało „cudze chwalicie, swego nie znacie…” 

Pomimo wyczerpującej, wielogodzinnej podróży, pełni werwy nasi turyści zwiedzili najpierw zamek krzyżacki w Malborku, następnie podziwiali focze akrobacje w gdyńskim fokarium i tajemniczy świat podwodnej fauny w oceanarium. Mieli też okazję podziwiać znane jednostki pływające Dar Pomorza i  ORP Błyskawica.  W Gdańsku uczniowie zwiedzali Stare Miasto i Muzeum Bursztynu. Główną atrakcję stanowił jednak sam Bałtyk, „morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew…”

Serdeczne podziękowania należą się dla organizatorom i opiekunom wycieczki panu Krzysztofowi Biernatowi, pani Adeli Ogieli oraz pani Jolancie Szumilas.

Skip to content