Koniec roku szkolnego 2015/2016

Nadszedł upragniony, dla uczniów i nauczycieli, dzień – koniec roku szkolnego. 23 czerwca w czwartek pożegnaliśmy trzecie klasy gimnazjum, a 24 czerwca w piątek klasy szóste szkoły podstawowej.

Uroczyste akademie, dzień po dniu, rozpoczął dyrektor ZSS nr 4 Albert Golonka. W czwartek przypomniał gimnazjalistom, że przed nimi wiele trudnych decyzji – pierwszą z nich jest wybór nowej szkoły. Życzył im, aby dokonali go z rozwagą oraz by budowali swoją przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywali w  naszej szkole. Dyrektor podziękował także wszystkim, którzy byli oparciem w roku szkolnym: pani wicedyrektor Dorocie Atłas za współpracę w kierowaniu naszą szkołą, Gronu Pedagogicznemu za jego wkład w rozwój wiedzy, umiejętności i kompetencji oraz kształtowaniu uczniowskich postaw, władzom samorządowym miasta Limanowa za wsparcie w działaniach naszej szkoły, Radzie Rodziców za wsparcie w działaniach naszej szkoły, rodzicom za wsparcie swoich dzieci w procesie wychowania i za działania na rzecz naszej szkoły. Wyraził nadzieję, że proces wychowawczy, zapoczątkowany kilkanaście lat temu w murach tej szkoły, zaowocuje sukcesami w dorosłym życiu dzieci.

Klasy trzecie gimnazjum stanęły na wysokości zadania i pożegnały się  wzorowo. Przygotowały program artystyczny o zabarwieniu humorystycznym, parodiując nauczycieli udowodnili, że nie tylko mają poczucie humoru, ale także że są bystrymi obserwatorami. Nie obyło się bez łez, wzruszające chwile skruszyły nawet najtwardsze serca.

W piątek sala gimnastyczna pękała w szwach. Pomimo gorącej aury frekwencja uczniów i ich rodziców była wysoka. Swoją obecnością zaszczyciła nas radna gminy Limanowa i sołtys Koszar, pani Zuzanna Kolawa, która życzyła wszystkim zgromadzonym spokojnych i bezpiecznych wakacji. Program artystyczny szkoły podstawowej, przygotowany był przez klasy szóste pod kierunkiem pań wychowawczyń Katarzyny Golińskiej i Joanny Głabuś-Chowaniec. Na obu akademiach królowała piosenka Marka Grechuty „Dni których nie znamy.”

Życzymy wszystkich spokojnych wakacji, aby były one czasem dobrego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej nauki, ale i refleksji, co było dobre, a co wymaga zmiany. Mamy nadzieję, że czas spędzony w murach naszej szkoły nie był stracony.

Skip to content