Dzień Dziecka w Łososinie Górnej

W sobotę 4 czerwca odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Impreza miała miejsce przy Zespole Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej przy współpracy:

 • Dyrekcji i nauczycieli Zespołu Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej,
 • Sklepu CENTRUM Łososina Górna –Małgorzata OBRZUT, Monika i Janusz ETGENSOWIE, Mirosław STOCHEL,
 • Stadniny Koni „ZAŁPA” – Państwo HOJDOWIE,
 • OSP Łososina Górna – Prezes Marcin GOŁUSZKA,
 • Auto-Moto Klub – Limanowa,
 • Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate – sensei Zbigniew GOLIŃSKI i sensei Marcin GUZIK,
 • Teatrzyku „BAJTEK” – Danuta ŁUGOWSKA i Jadwiga KAZANA,
 • Grupy tanecznej – „ISKIERKI” – Anna PALACZ,
 • Zespołu tanecznego – Patrycja KRUCZEK,
 • Leszka LACHA – strzelectwo sportowe
 • LASKOPOL – Roman DUDEK,
 • BD Art – Paweł DUDEK,
 • Kwiaciarni „KROPKA” –Łososina Górna,
 • Stanisławy i Jerzego ROSIEK – Limanowa,
 • Sklepu KAMRATY – Maria i Jan BUBULA
 • Małgorzaty GIZA i Wandy MUSIAŁ,
 • Bernadety ŁĄTKA (pielęgniarka).

Słoneczna pogoda i wspaniałe atrakcje przyciągnęły licznych mieszkańców, którzy przybyli na festyn całymi rodzinami. Otwarcia festynu dokonał Dyrektor ZSS nr 4 Albert Golonka, wicedyrektor Dorota Atłas wraz z panią Agatą Kęską – przewodniczącą Rady Rodziców, radnymi miasta Limanowa panami Wiesławem Sędzikiem oraz Mateuszem Wrońskim i panem Stanisławem Golonką – prowadzącym zabawę.

Na dzieci czekał dzień pełen niespodzianek.  Brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, meczach piłki nożnej i siatkowej, zjeżdżały na dmuchanych zjeżdżalniach, mogły także pojeździć konno czy postrzelać do celu. Zgromadzeni mieli również okazję do podziwiania talentów aktorskich grup Bajtek, Iskierki oraz grupy tanecznej.  Na festynie zaprezentowali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej oraz grupy ratownictwa drogowego –  zespoły AMK Limanowa.  Duże wrażenie jak zawsze wywarł na wszystkich pokaz Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate pod wodzą pana Zbigniewa Golińskiego i Marcina Guzika, posiadacza czarnego pasa w tej sztuce walki.

Kulminacyjnym punktem imprezy okazała się loteria fantowa, w której wygrane były bardzo atrakcyjne. Szczęście dopisało Aleksandrze Michalik z klasy 5a, która w wakacje będzie mogła jeździć na wygranym rowerze.

Rozstrzygnięty został także konkurs „Zakupy z klasą” organizowany przez Delikatesy Centrum w Łososinie Górnej. Nagrody wręczyła współwłaścicielka sklepu pani Małgorzata Obrzut. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 4b, która otrzymała pierwszą nagrodę. Na podium znalazły się też klasy 4a i 1b.

Duchowy nadzór nad zabawą sprawował ksiądz dr Kazimierz Fąfara – proboszcz naszej parafii,  który zaszczycił nas swoją obecnością.

Organizatorzy nie zapomnieli też o atrakcjach dla ciała, wszyscy chętni mogli wziąć udział we wspólnym grillowaniu oraz raczyć się pysznym ciastem przygotowanym przez Radę Rodziców.

Składamy serdeczne podziękowania dla SPONSORÓW LOTERII FANTOWEJ:

 • Elżbieta i Witold KOZOWIE – Rem Sam- Limanowa– rower
 • Maria i Adam GUZIKOWIE – Koszary – tablet
 • BANK SPÓŁDZIELCZY– Limanowa – drukarka, słuchawki, akcesoria biurowe
 • OSM –Łososina Górna – ser
 • Małgorzata WITKOWSKA – Limanowa – oryginalne koszulki Termalici – Bruk Bet, szaliki sportowe
 • Albert GOLONKA – Limanowa – dresy, koszulki
 • Marta ZAREMBA – Limanowa- biżuteria
 • Piotr SALEK – Nowy Sącz– biżuteria
 • Wojciech DUDEK – Limanowa – zabawki
 • Tesco – Kierownik  Katarzyna SŁODYCZKO – zabawki pluszaki
 • CARITAS – Łososina Górna – zabawki
 • Bogumiła KUCHTA– Limanowa – zabawki
 • Wiesław SĘDZIK–Limanowa – komplety do badmintona
 • Mirosław TWARÓG – Walowa Góra, LKS „PŁOMIEŃ” Limanowa- tablet, piłka, szalik sportowy, breloczki,  książka
 • IMPULS – Limanowa – długopisy, breloczki, koszulki, piłki balonowe
 • ANIMATOR ORLIKA – Maciej BIEDA piłka, półkoszulki
 • MIDREW– Paweł MICHURA – Młynne – sprzęt sportowy
 • Stanisław GOLONKA  – Limanowa – książka

 Do pomocy silnie włączyli się:

 • rodzice:  Patrycja Furtak, Wanda Musiał, Maria Koza, Stanisław Zapała, Krystyna Serafin,Małgorzata Wiewiórska – Giza, Maria Michura, Anna Gołuszka, Czesława Jonak, Bogumiła Kuchta Katarzyna Kuchta, Marii Kaletka i Doroty Kaletka,
 • nauczyciele: Joanna Głabuś – Chowaniec, Katarzyna Golińska, Bernadetta Natanek, Maria Hejmej, Ewa Kruczek, Jolanta Szumilas, Wojciech Dudek, Jolanta Pawlik, Anna Sarapata, Małgorzata Witkowska, ks. Mateusz Świstak, ks. Łukasz Żurek, Zofia Pachut
 • pracownicy obsługi szkoły:  Halina Ryś, Jolanta Kądziołka, Katarzyna Stanisz, Andrzej Janik.

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej z Łososiny Górnej panu Marcinowi Gołuszce oraz wszystkim strażakom, którzy wtajemniczyli dzieci w arkana ich pracy i zarazili pasją niejednego przyszłego strażaka.

Wszystkim ludziom dobrej woli,  bez których ta impreza by się nie udała oraz uczestnikom festynu serdecznie dziękujemy!

/EB/

Skip to content