Akcja masowego czytania

Dzieci, młodzież i nauczyciele z ZSS nr 4 wzięli w piątek (10.06) udział  w ogólnopolskiej akcji masowego  czytania książek „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem przedsięwzięcia była szkolna biblioteka, a jego celem ustanowienie rekordu czytania książek w jednym momencie oraz promocja czytelnictwa.

O godzinie 10.00 wszystkie klasy zajęły wygodne miejsca na terenie zieleni wokół szkoły ( na ławkach, kocach, matach, trawie………) i zaczęły czytać. Każdy uczestnik akcji przyniósł własną książkę lub ją wypożyczył z biblioteki.  Interesujący był przekrój tematyczny czytanych książek, od kryminałów i fantasy począwszy, poprzez poradniki, a na literaturze pięknej skończywszy. Po pół godzinie lektury uczniowie wypisali kredą na parkingu tytuły czytanych książek, a następnie na korytarzu zbudowali wieżę z czytanych książek.

Dziękujemy organizatorom i głównej pomysłodawczyni pani Dorocie Piórkowskiej-Ziębie za wskazanie ciekawego pomysłu na spędzanie wakacyjnych dni.

/EB/

Skip to content