Ja – Ty – My – wystawa ucząca tolerancji

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji.

/Immanuel Kant/

Dzięki pani Jolancie Pawlik i jej uczniom mamy szansę przeżyć prawdziwą ucztę dla duszy.  Nieopodal sali nr 9 możemy podziwiać unikalną wystawę plastyczną, stworzoną w ramach projektu „Wiedza-Integracja-Tolerancja”. Prace uczniów są bardzo oryginalne, przedstawiają życie i zwyczaje romskie. Inicjatywa była poprzedzona licznymi rozmowami z dziećmi. Uczniowie klas szkoły podstawowej wymieniali się wiedzą na temat kultury romskiej. Bardzo pomocna okazała się Klara z klasy 5 b, która opowiedziała kolegom i koleżankom jak żyje jej rodzina. Dzieci same doszły do wniosku, że najważniejsze to zwracać uwagę na dobre cechy innych ludzi.  Bardzo wymowny jest wpis Klary (można go znaleźć na wystawie), w którym  podkreśla, że czuje się w klasie akceptowana i lubiana.  Sukces całej akcji to dowód na to, że warto podejmować podobne inicjatywy w przyszłości.

/EB/

Skip to content