Dzień europejski w klasach 0-3

17.06.2016 w naszej szkole miał miejsce „Dzień europejski w klasach 0-3” pod hasłem „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”. Klasy 0-3 zaprezentowały piosenki , tańce i wiadomości dotyczące  wybranych  przez siebie państw. I tak klasa 0 wybrała Czechy, 1a – Belgię, 1b –  Francję, 2a – Węgry, 2b – Wielką Brytanię, 3a – Hiszpanię. Przez dwie godziny mogliśmy podziwiać piękne stroje (tancerki flamenco,  byka i torreadora, piłkarzy hiszpańskich, wodnika i Hankę oraz dziewczynki w kolorowych kokardach ),  piosenki śpiewane przez dzieci  po czesku, francusku, angielsku i taniec charakterystyczny dla danego państwa: polkę (Czechy), belgijkę (Belgia), „Le pas du loup” (Francja) , flamenco (Hiszpania).  W nagrodę za wspaniałą prezentację każda klasa otrzymała słodycze. Klasa 3a zaproponowała konkurs, który zostanie rozstrzygnięty po oddaniu prac plastycznych  w tym  tygodniu. Czekamy na nagrody.

Wszystkim dzieciom, ich wychowawczyniom oraz pani Edycie Klimczak za przygotowane prezentacje należą się wielkie brawa.

Skip to content